Man slenka plaukai! Ką daryti?

Slenka plaukai? Slenkantys plaukai dažnai tampa itin aktualia problema. Nemaža dalis susiduria su pastebimai retėjančiais plaukais rudenį bei pavasarį, tačiau svarbu suprasti, jog tai – normalus organizmo atsakas ne tik į sezoninius pokyčius, bet ir į šiuolaikinį gyvenimo būdą, su kuriuo susiduriame – stresą, nerimą, vitaminų stygių, kurie rudenį paaštrėja. Tačiau neverta nerimauti, kadangi vadovaujantis tinkamais patarimais ir pasirenkant kokybiškas plaukų priežiūros priemones, galite nesunkiai išspręsti šią rudenišką problemą ir džiaugtis pastebimai stipresniais bei vešlesniais plaukais.

pavasarinis-plauku-slinkimas-pagr

Pirmiausia, svarbu suprasti, jog tam tikro laipsnio plaukų slinkimas yra… natūrali plaukų augimo dalis. Augantys plaukai pereina per tris pagrindines fazes – augimo, perėjimo (transition) ir ramybės. Pirmosios dvi – aktyvios, tačiau plaukų slinkimo atveju, aktuali tampa ramybės fazė, kai galima sakyti, plaukai ilsisi, tarsi pasislepia tarp kitų plaukų, esančių dar aktyvumo fazėse ir nustoja augti maždaug dviems mėnesiams. Bet kuriuo metu apie 90-95 proc. galvos plaukų nuolatos auga, tuo tarpu likę – išgyvena ramybės fazę ir gali natūraliai iškristi. Taigi tokiu metu netekti apie 50 – 100 plaukų, galima laikyti normaliu reiškiniu. Tuo tarpu pereinamaisiais metų laikais – pavasarį ir rudenį – plaukų, išgyvenančių ramybės fazę būna daugiau ir iškrentančių plaukų skaičius išauga.

Tad ką galima laikyti pagrindinėmis plaukų slinkimo priežastimis?

Saulės poveikį. Vasaros metu saulės daromas poveikis suintensyvėja, tad natūraliai esame linkę labiau atsidengti prieš saulę ir mėgautis ja. Tokia situacija skatina tam tikrus organizmo pokyčius – t.y., skatina kūną gaminti mažiau melatonino, reikalingo odos ir plaukų sveikatai palaikyti, sumažinti plaukų slinkimą ir skatinti jų augimą. Užsitęsus tokiai būsenai, plaukai ilgiau išlieka ramybės fazėje ir pastebimai gausiau slenka.

Stresą. Šiuolaikinio įtempto gyvenimo būdo pasekmė turi itin ženklų poveikį ne tik savijautai, sveikatai, bet ir plaukų grožiui. Stresas – vienas didžiausių sveikų plaukų priešų, kurio poveikis ypač suintensyvėja rudenį ir pastebimas dar didesnis plaukų slinkimas. Taip atsitinka dėl gana paprastos priežasties – nusilpusi imuninė sistema skatina organizmo savisaugos funkciją, dėl kurios puolami plaukų folikulai ir skatinamas jų slinkimas.

Organizmo pokyčius. Rudenį organizmas susiduria su pokyčiais – sumažėja geležies, bet suintensyvėja vyriško hormono – testosterono – gamyba tiek vyrų, tiek moterų organizme. To pasekmė – plaukų folikulų susitraukimas, kuris tiesiogiai prisideda prie mažesnio ar gerokai lėtesnio trumpesnių plaukų augimo bei plaukų slinkimo suintensyvėjimo.

slenkantiems plaukams-tekste

Visas šias priežastis galima laikyti natūraliomis, kurių išvengti beveik neįmanoma… Tačiau tikrai galima pasirinkti tinkamą strategiją, kuria šios problemos bus sprendžiamos. Tokiu atveju labai svarbus kompleksinis problemos sprendimas – pasirūpinti plaukais iš vidaus ir iš išorės, t. y., pasirinkti tinkamas plaukų priežiūros priemones, savo sudėtyje turinčias pakankamai veikliųjų medžiagų, dėl kurių plaukai ne tik nustos slinkti, bet ir papildomai sutvirtės.

  • Pirmiausia, rekomenduojama atkreipti dėmesį į kokybišką šampūną nuo plaukų slinkimo, kuris gerina galvos odos mikrocirkuliaciją, stimuliuoja ląstelių metabolizmą, suaktyvina kraujotaką, taigi nors yra tinkamas naudoti visus metus, bet tampa ypač aktualus rudenį. Apibendrinant, veikia visus probleminius plaukų slinkimo aspektus. Tokio šampūno naudojimas yra identiškas įprastam – užtepus ant galvos odos, sudrėkinti plaukus ir švelniai įmasažuoti, tačiau rezultatas – jau stipresni ir vešlesni plaukai.
  • Toliau – šalia įprasto drėkinančio kondicionieriaus, plaukų kaukės, kaip papildomą priemonę siūloma naudoti ir losjoną nuo plaukų slinkimo. Jį galima laikyti nepamainoma prevencine priemone. Kaip ir ankstesniu atveju, ši priemonė prisideda prie dar didesnio efektyvumo, sprendžiant slenkančių plaukų problemą, švelniai stimuliuojant jų šaknis ir darant antioksidacinį poveikį. Šią priemonę verta naudoti iškarto po plaukų plovimo, padengiant ja galvos odą ir švelniai įmasažuojant.
  • Jei plaukai slenka itin gausiai, rekomenduojama naudoti superaktyvą – t.y., stipriai stimuliuojantį skystį nuo plaukų slinkimo arba plikimo, atsiradusio dėl hormoninių priežasčių. Tokia priemonė papildomai išsprendžia dar vieną iš dažniausiai pasitaikančių problemų, susijusių su hormoniniais pokyčiais,  sunormalizuojant hormonų balansą organizme. Dėl šios priežasties, plaukai pradeda augti stipresni, sveikesni, galvos oda tampa stangresnė, mažiau riebaluojasi. Šią priemonę patariama naudoti galvos odai – t.y., išplovus galvą, padengti ja galvos odą ir įmasažuoti.
  • Kaip prižiūrite plaukus? Galbūt šukuojate (o gal taiklesnis apibūdinimas būtų raunate) juos su žalojančiu šepečiu? Šiuo metu yra ne proto didelis pasirinkimas švelnių, nepešančių šepečių: Wet Brush, Dessata, Tangle Teezer. Tik spėkit rinktis! Beje, verčiau nešukuokite šlapių plaukų.

 

Taigi tokios plaukų priežiūros priemonės, tikimasi, padės efektyviai išspręsti dažniausias plaukų slinkimo problemas iš išorės. Visgi svarbu pripažinti, jog tokia jų puoselėjimo taktika yra tik dalis problemos sprendimo, kur taip pat svarbu nepamiršti ir taisyklingos mitybos, į savo racioną įtraukiant pakankamai įvairius produktus, kuriuose yra B grupės vitaminų, mineralų ir geležies.

Remiantis beautyandgroomingtips.com. Nuotr. stylecraze.com.

rekomenduojame