Veido korektorius. Kaip išsirinkti?

Tikrai esate pastebėję spalvotas korektorių paletes, kurios labiau primena dailininko rinkinį nei kosmetiką. Žalia, mėlyna, oranžinė, rožinė, geltona, violetinė – čia beveik visos vaivorykštės spalvos, bet ką gi su tuo veikti atsistojus priešais veidrodį? Daugelis jau žino, kad žalia spalva neutralizuoja raudonį, tačiau kam skirtos oranžinė, rožinė bei violetinė? Tikrai ne karnavalui! Perprasti šią spalvotą painiavą yra daug paprasčiau nei atrodo. Veido korektorius – kaip išsirinkti? 

gabija correct

Kūno spalvos maskuoklius naudoja dauguma besidažančių merginų. Juk tai geriausias išradimas siekiant paslėpti patamsėjusius paakius, spuogelius bei kitus odos netobulumus. Spalvoti maskuokliai yra vadinami korektoriais ir šiek tiek skiriasi savo poveikiu. Maskuoklis paslepia probleminę zoną, o korektorius, spalvų žaismo pagalba, ją neutralizuoja.

spalvu ratas

Teisingai pasirinkti korektorių padės trumpa spalvų pažinimo teorija. Prisiminkime dar dailės pamokose matytą spalvų ratą. Jame nesunku grafiškai atsekti priešingas spalvas: raudona yra priešinga žaliai, geltona priešinga violetinei, mėlyna – oranžinei. Priešingos spalvos viena kitą neutralizuoja. Tad raudoniui maskuoti naudojami žalios, o mėlynėms – oranžinės spalvos korektoriai. Tačiau tam, kad efektas būtų natūralesnis, kosmetikos pramonėje naudojami švelnesni, spalvų rate greta išsidėstę atspalviai. Trumpai juos ir apžvelkime.

 

Žalia

Dažniausiai sutiksite pastelinės žalios ar mėtinės spalvos priemones. Jos neutralizuoja raudonį. Žalsvos spalvos korektoriai idealūs maskuojant nedidelius plotus su trūkumais, pvz., raudonus spuogelius, aknės paliktus randus. Jei norite paslėpti viso veido raudonį, rinkitės žalsvos spalvos makiažo bazę.

Žalių priemonių padauginus, koreguojama zona gali atrodyti papilkėjusi. Jei nesiruošiate karnavale vaidinti zombio, naudokite saikingai.

 

Geltona

Geltona spalva tobula slėpti violetines mėlynes, sumušimus, kraujosrūvas, na ir žinoma, tamsius ratilus po akimis. Tad jei ruošiatės plastinei operacijai, žinokite, kad geltona bus jūsų geriausias draugas! Šio atspalvio makiažo bazę verta rinktis ir siekiant neutralizuoti ryškesnę rožinę odos spalvą. Geltona šiuo atveju veikia ne taip stipriai kaip žalia ir nepaverčia mūsų papilkėjusiais vaiduokliais.

Oranžinė

Oranžinė – ne tik apelsinų spalva! Į šiuos ryškokus korektorius dėmesį atkreipti turėtų tamsesnio odos atspalvio savininkės ar itin įdegusios merginos. Jis sukurtas būtent jų pamėlusiems paakiams maskuoti. Šviesiaodės – laikykitės nuo šios spalvos atokiai.

korektoriai

Rožinė

Rožinė, persikinė, lašišų – kaip tik nevadinama ta spalva įvairiuose šaltiniuose. Tačiau, kaip pavadinsi, taip nepagadinsi. Tai yra raudonos, oranžinės ir geltonos mišinys ir ši kombinacija tampa universalia maskuojant melsvus, žalsvus ar violetinius odos tonus, kuriais pasižymi neišsimiegojusių damų paakiai. Net jei ir nereikia nieko slėpti – persikų spalva paakius skaistina. Kuri gi iš mūsų to nenori?

Violetinė

Dažniausiai naudojamas švelnus levandų atspalvis. Neutralizuoja geltoną spalvą, todėl paslėps gyjančias, pagelsti spėjusias mėlynes, senatvines dėmes. Viso veido geltoniui neutralizuoti naudokite švelnaus violetinio atspalvio makiažo bazę.

Štai spalvų džiunglės ir nebeatrodo tokios neįveikiamos. Žinoma, dar yra rečiau pasitaikančių spalvų. Mėlynas korektorius truputį pakoreguos veido spalvą jei netyčia padauginsite savaiminio įdegio, balta – praktiškai naudojama tik kontūruojant veidą, o neutralūs, kūno spalvos korektoriai skirti nežymiems defektams maskuoti.

Na ir patarimas pabaigai: sausos odos savininkėms rekomenduojame rinktis drėgnas priemones. Riebiaodėms – sausas, na, o tiršta kreminė konsistencija pasižymi geriausiomis maskuojamosiomis savybėmis, tačiau tokiais produktais siūlome koreguoti tik nedidelius veido plotus.

Mes visos turime mažų netobulumų, tačiau ššššš…, tegul tai bus mažytė paslaptis. Pasirinkite tinkamas priemones ir niekas niekada to nesužinos!