Kaip išsirinkti makiažo pagrindą? II dalis

Makiažo pagrindas – tai priemonė, kurią turi kone kiekviena iš mūsų, tačiau labai dažnai suklystame įsigydamos šį makiažo produktą, nes prašauname ne tik su spalva, bet ir su tuo, jog produktas yra visiškai mums netinkamas. Ir tuomet… produktai kaupiasi ir kaupiasi. Šiame straipsnyje atsakysime į klausimą “kaip išsirinkti tinkamą makiažo pagrindą?” tam, kad daugiau niekuomet nekiltų keblumų ir netgi sutaupytume pinigų.

 

makiazo-pagrindas-pagrindine

 

Problemą pradėkime spręsti nuo to, jog dažnai pačios nežinome, ko norime ir ieškome. Prieš renkantis makiažo pagrindą, pirmiausiai turime atsakyti sau į keletą klausimų, kurie kategorizuos produktą ir suformuos mūsų paiešką:
Koks tavo odos tipas? Sausa/ jautri/ mišri/ riebi/ normali.
Kas labiausiai erzina pasirinkus netinkamą makiažo pagrindą? Greitai išnyksta/ jaučiasi, jog ji itin apsunkina veidą/ itin matoma ant veido/ erzina odą ir ją alergizuoja.
Ką nori paslėpti su makiažo pagrindu? Išsiplėtusias poras ir aknę/ smulkias raukšles ar rudas dėmeles/ nieko, tiesiog sulyginti veido spalvą/ veido raudonį.
–  Ką turi suteikti makiažo pagrindas? Matiškumo/ drėkinimą/ natūralumo įvaizdį/ lygumo veidui.

 

atspalviai-tekste

 

Suformavusios paiešką ir žinodamos, ką turi atlikti makiažo pagrindas, susiduriame su dažniausia klaida – prašauname su spalva, nors atrodo, kad darėme viską, kad tik įsigytume tinkamą – tepėme ant vidinės riešo pusės, prie ausų ar dar kur. Viskas baigėsi blogai, nes mėgindamos makiažo pagrindą tiesiog tepėme jį ne ten, kur reikia – kadangi ne visos iš mūsų turime galimybę eiti į kosmetikos parduotuvę be makiažo ir rinktis priemones ten, bandydamos tiesiai ant veido (tai iš tiesų taipogi nėra geriausias būdas higieniškumo sumetimais), yra būdas, kurį rekomenduoja vizažistai – norint nesuklysti renkantis spalvą, makiažo pagrindą reikėtų tepti ant krūtinkaulio, nes jo spalva dažniausiai būna tokia pati, kaip ir veido, ypatingai vasaromis, kuomet truputėlį įdegame saulėje – krūtinkaulis įdega lygiavertiškai tiek pat, kiek ir veidas. Bet kuriuo atveju, geriausiai būtų rinktis tokią kosmetikos parduotuvę, kurioje duoda mėginukų – namuose galėsi drąsiai išmėginti viską ant veido ir nuspręsti, ar makiažo pagrindas yra tinkamas Tau. Būtinai paprašyk kelių skirtingų atspalvių!

Trečioji problema – tai kokį rinktis makiažo pagrindą – kreminės ar skystos konsistencijos, o gal sausą?

Į šį klausimą gali atsakyti tik tu pati ir tai priklauso nuo esamo odos tipo – ar riebaus, ar mišraus, ar sauso, o galbūt esi ta laimingoji, kurios veido tipas – normalus?

Jeigu tavo oda sausa/brandi, rinkis skystą makiažo pagrindą, kurio sudėtyje yra drėkinančiųjų ir maitinančiųjų ingredientų – vienas populiaresnių ir visoms žinomas itin gerai drėkinantis ingredientas – tai glicerinas, kurio priemonėje turėtų būti kaip įmanoma daugiau arba kito gero drėkinančio ingrediento. Oda sausa, nes jai trūksta tiek drėgmės, tiek riebalo, tad verta atkreipti dėmesį į etiketes. Kuo lengvesnė makiažo pagrindo konsistencija, o tai reiškia sudėties didžiausią dalį sudaro vanduo, tuo geriau bus tavo veidui – jis nebus apkrautas, galės kvėpuoti ir nebus džiovinamas. Brandaus odos savininkėms – sudėtis privalo būti papildyta ingredientais, turinčiais antioksidacinių savybių.

skysta-biri-tekste

Jeigu tavo oda linkusi į riebumą, rinkis makiažo pagrindą, ant kurio pakuotės būtų užrašyta, jog sudėtyje nėra aliejaus. Griebk tokį, kuriame yra šiek tiek silikonų – jie  padeda išsilaikyti makiažo pagrindo pigmentams kaip įmanoma ilgiau, o svarbiausia –  neužkemša veido porų. Gali rinktis ir sausą pudrą – pudros milteliai absorbuoja aliejus, palieka tavo odą matine, o rezultatas atrodo iš karto lygesnis. Mineralinės pudros yra labai tinkamos  ne tik natūralumo mėgėjoms, bet ir jų riebų veido tipą turinčioms moterims, kadangi sausosios dalelės sugeria drėgmę. Jeigu oda linkusi spuoguotis, rinkis makiažo pagrindą tokį, kurio sudėtyje yra salicilo rūgšties.

LILY LOLO Mineral Foundation SPF 15 biri mineralinė pudra (Spalva – Warm Honey)

LILY LOLO Mineral Foundation SPF 15 biri mineralinė pudra (Spalva – Warm Honey)

LILY LOLO Finishing Powder pudra makiažo užbaigimui (Spalva - Flawless Silk)

LILY LOLO Finishing Powder pudra makiažo užbaigimui (Spalva – Flawless Silk)

LILY LOLO Finishing Powder pudra makiažo užbaigimui (Spalva -  Translucent Silk)

LILY LOLO Finishing Powder pudra makiažo užbaigimui (Spalva – Translucent Silk)

Jei Tavo oda – mišri, tuomet reikėtų rinktis sausą pudrą, kadangi ja gali lengviau manevruoti – tose vietose, kur išsiskiria daugiau riebalo, padenk daugiau pudros, o tose, kur mažiau arba visai ne – aplikuok visai mažai, tik svarbiausia – gerai išsklaidyk, kad nesimatytų jokių linijų. Jei turi laiko – dar geresnis sprendimas būtų riebioms/sausoms  vietoms pritaikant deramą makiažo pagrindą, o normaliems ploteliams – ne tokią intensyvią priemonę.

Jei oda – jautri, tuomet prieš įsigydama produktą, būtinai perskaityk ir išnagrinėk visus kosmetikos ingredientus ir įsitikink, kad priemonėje nėra alergizuojančių ar erzinančių komponentų, kurie galėtų sudirginti veido odą. Geriausias pasirinkimas – mineralinė kosmetika, kurios sudėtis dažniausiai yra papildyta cinku ir neturi jokių kenksmingų ingredientų, tokių kaip kvapiklių ar nereikalingų konservantų. Itin gerai pigmentuotos mineralinės pudros gali netgi užmaskuoti sutrūkinėjusius kapiliarus, veido raudonį. Jei atrodo, kad mineralinė pudra – ne tau, nes su ja sunku dirbti dėl pudros birumo, tuomet ieškok mineralinės kosmetikos, kuri būtų presuota.

normaliai-tekste

Normaliai odai yra sunku patarti kokį makiažo pagrindą rinktis, kadangi tu esi viena tų laimingųjų, kuri gali drąsiai bandyti įvairias priemones, kadangi nesiskundi jokiomis problemomis – jokio sausumo ar riebumo, jautrumo. Svarbiausia – leisti odai kvėpuoti, tad geriausia rinktis lengvos konsistencijos makiažo pagrindą, kuris turi šviesą atspindinčių dalelių, taip pat reikia nepamiršti, jog kiekvieną odos tipą būtina drėkinti, tad sudėtyje turėtų būti ir drėkinančiųjų ingredientų.

Jeigu esi visiška naujokė makiažo sferoje ir dar nežinai, ką rinktis, tuomet išbandyk sausą pudrą, kuri būtų tinkamai tavo odos tipui, kadangi tokias pudras yra itin lengva padengti ir neužilgo viskas gražiai susigeria, o oda lieka lygesnė. Kitas pasirinkimas – tai kompaktinės kreminės pudros, kurios yra kaip ir tirštos, bet dėl to, kad aplikuoji su kempinėle, labai lengva viską sukontroliuoti ir lygiai padengti.

Atrodo, tokia didelė problema, tačiau taip lengvai išsprendžiama. Norint sukurti nepriekaištingą makiažą ir tokį, kuris išsilaikytų itin ilgai, naudok savo odos tipui tinkamą makiažo bazę – tuomet viskas bus tiesiog idealu.

rekomenduojame

LILY LOLO Mineral Foundation SPF 15 biri mineralinė pudra (Spalva – Warm Honey)

LILY LOLO Mineral Foundation SPF 15 biri mineralinė pudra (Spalva – Warm Honey)

Sleek Makeup Bare Skin Foundation makiažo pagrindas (Spalva - Barley)

Sleek Makeup Bare Skin Foundation makiažo pagrindas (Spalva – Barley)  • Silvija Ija

    Kol dar nėra atliktas kapiliarų šalinimas, man šis makiažo pagrindas labai patinka, tikrai puikiai paslepia kapiliarus. Tada galutinis makiažo rezultatas tampa idealus.